Deset let opuštěné kasárny Jaslo nyní vlastní společnost Gennanio, která komplex odkoupila v roce 2012.

Jednatel této společnosti Michal Koudelka potvrdil, že osm, převážně hranických, firem má v těchto místech vážný zájem o provoz, proto zastupitelé posvětili návrh na změnu územního plánu.

„Chystáme nový územní plán města, který by měl vstoupit v platnost příští rok. Území kasáren Jaslo by měla plocha spadat do kategorie smíšené výroby. Umožníme tím podnikatelskou činnost, zejména lehkou výrobu a další související aktivity," pověděl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Jeho slova potvrdil i jednatel společnosti Gennanio Michal Koudelka.

„V současné době nám jde o rozdělení kasáren na osm funkčních celků, které jsme nabídli místním podnikatelům, nyní se zde připravují demolice, protože budovy jsou pro firmy nevyhovující," prozradil.

Bude rondel

Z rozšíření trhu má radost i starosta Hranic Jiří Kudláček.

„Poptávka po ploše v areálu kasáren Jaslo, jak mi bylo řečeno, je. Nejde o žádné firmy v oblasti realit, jakékoliv podobné spekulace mohu vyvrátit. Zájem projevila například hranická firma Krok," uvedl starosta města Jiří Kudláček.

„Je to jedna z mála ploch v Hranicích, kde lze navázat na další průmyslové objekty, které se zde nacházejí. Rozhodně je to hospodářsky výhodné. Myslím, že silnější subjekty tak mají příležitost rozšířit své působení," řekl starosta.

Současný majitel chce také zlepšit dopravní přístupnost.

„Ve spolupráci s městem tady chceme vybudovat kruhový objezd," upřesnil Michal Koudelka.

„V rámci opravy autobusového nádraží se zde připravuje kruhový objezd na začátku Tovární ulice," uvedl mluvčí Petr Bakovský.