Nejvíce nových případů zaznamenali epidemiologové na Olomoucku, kde je od počátku epidemie nového koronaviru prokázáno 588 nakažených.

Na výsledky testu na koronavir o víkendu netrpělivě čekali deváťáci ze ZŠ Haškova v Uničově, kde nákazu potvrdily testy u pedagoga. V pondělí mají absolvovat přijímací zkoušky na střední školy. První test jim vyšel negativně. Pokud bude i druhé vyšetření odebraného vzorku negativní, mohou se přijímaček zúčastnit.

„Zatím máme výsledky u čtrnácti žáků, a ti jsou negativní. U tří stále ještě čekáme, ale věřím, že ani u nich nebude nákaza prokázána,“ sdělil v 19. hodin Deníku ředitel uničovské základní školy Svatopluk Vlk.

„Jedna rodina se rozhodla, že půjdou až příští týden. Přijímacích zkoušek se žák zúčastní v náhradním termínu,“ doplnil.

Učitel a zaměstnanci jdou na testy na Covid-19 v příštím týdnu.

Bezpečnostní a hygienická opatření podle vedení školy probíhají ve stávajícím režimu a jsou dostatečná. Výuka na 1. stupni pokračuje bez omezení. Zahájení dobrovolné prezenční výuky 2. stupně bude podle ředitele odloženo.

„Předpokládáme, že od středy by byla možnost nastoupit, taková je zatím úvaha, ale je možné, že druhý stupeň o týden odložíme,“ sdělil Vlk.

V karanténě se ocitli deváťáci a zaměstnanci školy, kteří se setkali s nakaženým pedagogem. Podle ředitelky protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Růženy Haliřové se učitel nenakazil v Olomouckém kraji, ale přišel do kontaktu s nemocným s Covid-19 v jiném regionu.

Podle třídní deváťáků Taťány Šleškové, která je rovněž v karanténě, jsou žáci na přijímačky dobře připraveni. „I když jsou v karanténě, stále se připravují. Distanční vzdělávání máme ve škole perfektně rozjeté. V tomto ohledu je škola a její vybavení na vysoké úrovni,“ uvedla Šlešková.