V loňském ročníku se v celkovým výsledcích umístil Lipník na druhém místě, letos si zástupci města odnesli ocenění ve zvláštní kategorii.

„Získali jsme jako jediné město v Olomouckém kraji uznání za podporu předškolního vzdělávání, a to podle počtu míst v mateřské škole připadající na jednoho obyvatele,“ uvedla vedoucí Odboru školství a kultury Lucie Žídková.

Hodnocení, respektive srovnávání měst Olomouckého kraje probíhalo jako průzkum mezi podnikateli. Hodnotily se názory týkající se různých oblastí – podnikatelské prostředí, kvalita lokality, kvalita veřejné správy, podmínky pracovního trhu a cenové podmínky.

„Je to pro nás nádherná zpráva. Snažíme se vyhovět všem maminkám a umístit pokud možno všechny děti nad tři roky v mateřských školách. Navíc naše školy postupně prochází rekonstrukcemi a tak i prostředí je rok od roku lepší,“ dodala Žídková.

Kromě toho si ze soutěže Lipník odnesl i jedno prvenství, a to v množství památek na jeden kilometr čtvereční. „Lipník nad Bečvou je po Olomouci jediná památková rezervace a nyní jsme dostali další potvrzení, tentokrát toho, že Lipník je starobylé město plné krásných památek a zákoutí,“ uzavřela Žídková. (svr)