„Vzhled koupaliště jsme v letošním roce vylepšili, a protože vypadalo trochu pustě, přemýšleli jsme nad výtvarnými prvky, které by se zalíbily i mladé generaci. Kresby mořských motivů zhotovil místní rodák Jaroslav Kulíšek a návštěvníkům se velmi líbí," přiblížil ředitel Technických služeb v Lipníku Dušan Pořízka.

Podle něj chtělo město navázat na podobnou recesi, která Lipník proslavila už dříve. Kuriózní ulička v samotném centru města totiž nese jméno po českém géniovi a světoběžníkovi Járovi Cimrmanovi. Pojmenování ulice vzešlo z ankety, již před lety vyhlásila radnice. Město Lipník nechalo na stěnu ulice vyobrazit slunce nad mořskou hladinou s atmosférou doby na přelomu 19. a 20. století, kdy český génius údajně žil.

Součástí malby jsou i tehdejší vynálezy, jako je létající balon, obloukové lampy nebo kolo. Kolorit uličky doplňuje také vyobrazení romantické procházky dámy po nábřeží a jízda fiakru.

Nábřeží Járy Cimrmana koresponduje podle tvůrců díla se snahou Cimrmana umožnit nám, suchozemcům, pohled na mořskou hladinu bez dlouhých cestovních útrap. Slavnostního otevření Cimrmanova nábřeží se v roce 2007 zúčastnil i jeden z předních cimrmanologů Ladislav Smoljak.