Jubilejního návštěvníka ocenili v sobotu v Městském informačním centru.

„Stal se jím pan Zdeněk Modráček z Prosetína, který se zájezdu do regionu Moravské brány zúčastnil i se svojí manželkou v rámci turistické výpravy Klubu českých turistů z Hlinska v Čechách,“ upřesnila ředitelka Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou Miroslava Střelcová.

Překvapení manželé obdrželi od města i drobné pozornosti. Z výstavy byli oni i ostatní účastníci nadšení.

„Velice nás zaujaly kované plastiky, které zdobí město. Je to mimořádná výstava, s jakou jsme se ještě nesetkali. Překvapilo nás také, že se v Lipníku nachází nejstarší synagoga na Moravě, její gotické klenby v nás zanechaly velký dojem,“ svěřili se manželé Modráčkovi.

V loňském roce přivítali ve městě tisícího návštěvníka až téměř v polovině srpna.

„Dosud nejúspěšnější v počtu návštěvníků komentovaných prohlídek s průvodcem byl rok 2009, v němž bylo zaregistrováno více jak tři tisíce účastníků.,“ upřesnila ředitelka knihovny.

Prohlídky města s průvodcem probíhají od roku 2007 a zúčastnilo se jich již více než jedenáct tisíc návštěvníků města a turistů. Prohlídky jsou zdarma a je možné se jich zúčastnit v turistické sezóně denně mimo pondělí v deset a ve čtrnáct hodin, pro skupiny je možno upravit čas prohlídky podle časových možností zájezdu.

„Novinkou letošní sezóny jsou sobotní prohlídky města zakončené varhanním minikoncertem v klášterním kostele svatého Františka,“ dodala Střelcová. (svr)

Tisící návštěvník komentovaných prohlídek pan Zdeněk Modráček z Prosetína

Tisící návštěvník komentovaných prohlídek v Lipníku - pan Zdeněk Modráček z Prosetína