„Zdejší skateboardový klub pořádá v Lipníku nad Bečvou už třetí ročníků závodu na skateboardech,“ uvedl předseda klubu Martin Novák. Protože se jedná jen o lokální závod, nebyla účast přihlášených závodníků úplně podle představ organizátorů.

„V loňském roce bylo závodníků o něco více,“ doplnil Novák. Věk pro přihlášku do závodů se pohybuje mezi patnácti až třiadvaceti lety, ale vzhledem k nižší účasti pořadatelé na věku tolik nelpí.

„Zatím nejstarší přihlášený má osmadvacet let. Hlásit se mohla i děvčata, ale doposud tak žádná neučinila,“ dodal předseda skateboardového klubu v Lipníku nad Bečvou Martin Novák.

Hlavní disciplínou, ve které se vyznavači prkýnek na kolečkách poměřili, byla kategorie street. Lipnický skate park je postavený jako simulace ulice a proto bylo na závodnících, aby porotě předvedli co nejlepší sestavu.

„Druhou kategorií je soutěž o nejlepší trik. Závodníky bude hodnotit a bodovat čtyřčlenná porota, která rozhodne o vítězi,“ doplnil Novák. Na vítěze i další medailisty čekala spousta cen v podobě triček, koleček, cédéček a dalších drobností.

Už při rozjíždění a tréninku byla k vidění spousta zajímavých triků, i když to nejlepší si závodníci nechávali až na závody. „Uvidím jak to dopadne. Jde o první mé veřejné závody a jsem i trochu nervozní,“ prohlásil jeden z rozcvičujících se závodníků, devatenáctiletý Martin.

Poté už nic nebránilo, aby on i jeho soupeři, předvedli porotě a přítomným diváků za zvuků hudby své umění.