Akce, která připomněla, že Vánoce jsou již za dveřmi, nabídla nepřeberné množství vánočních výrobků. Vystavované věci vyráběli lidé z obce i blízkého okolí.

„Nejde o profesionální výrobky, cílem je, aby se zapojili místní, vždyť každý máme v sobě skrytou jistou tvořivost,“ vysvětlila za pořadatele Eva Králová z kulturní komise Malhotic.

Přípravy na vánoční výstavu odstartovaly již v úterý 27. listopadu, kdy se v kulturním domě sešla asi třicítka nadšenců.

„V týdnu celou akci zaštiťovala Martina Šigutová z Opatovic, která při samotném tvoření také pomáhala. Naši myslivci nám také stejně, jako každý rok připravili chvojí, součinnost spolků i obce funguje perfektně,“ dodala Eva Králová. Zájemci si mohli také výrobky zakoupit.

V rámci sobotního programu dokreslily vánoční atmosféru děti z místní mateřské školy, které příchozím zazpívaly koledy. Malí i velcí návštěvníci neskrývali nadšení.

„Letos jsem na výstavu nic nevyrobil, ale je tu mnoho hezkých věcí. Nejlepší jsou ale perníčky, protože se dají jíst. Doma také každoročně pečeme a zdobíme perníčky. Na Vánoce se už těším, přál bych si najít pod stromečkem mobil,“ prozradil s úsměvem desetiletý Štěpán.

Díla jistě v duchu porovnávali i samotní výrobci.

„Dnes jsem zde spíše takový zástupce Martiny Šibutové, která je na výstavě v sousedních Opatovicích. Já osobně jsem vyráběla adventní věneček. Nejvíce se mi líbí ty tradiční věnce z chvojí – když jehličí doma krásně voní, i když později opadá,“ popsala například Jana Zamazalová z Malhotic.

Elektrobus hranické MHD. Ilustrační foto
Program hranické radnice: MHD zdarma i zastřešený letňák
Oprava silnice, ilustrační foto.
Oprava cesty do Valšovic skončila s třítýdenním předstihem

Druhá adventní neděle bude pomáhat

Vánoční výstavou ale program v Malhoticích rozhodně nekončí, ba naopak. V neděli 9. prosince od 17 hodin se v místním kostele uskuteční koncert dětského pěveckého sboru Cantabile.

„Kaple je dokonale uzpůsobena k podobným akcím. Věříme, že dorazí co nejvíce lidí. Jedná se totiž o charitativní akci, jejíž výtěžek poputuje na dětskou onkologii do Brna,“ prozradila na závěr Eva Králová.