Firma, která se zabývá servisem, prodejem, vývojem a údržbou laserů, se rozhodla pomoct v boji s nebezpečnou nákazou Covid-19. Přeorientovala svou činnost a začala vyrábět v dnešní době tolik požadované a nedostatkové ochranné štíty pro zdravotníky.

S kompletací pomáhá skupina dobrovolníků a studentů z Hranic.

„Rád bych poděkoval skupině studentů a dobrovolníků, která už více jak týden dojíždí do Malhotic,“ sdělil Jiří Dvořáček, který v pobočce firmy Narran v Malhoticích pracuje jako senior na dohodu.

Jde o početnou skupinu převážně mladých lidí z Hranic, která denně stráví i více než deset hodin při kompletaci součástí těchto štítů, kterých už smontovala více než 10 tisíc. Minulé pondělí 30. března byly odeslány do skladu krizového štábu České republiky.

Tím ovšem jejich dobrovolná práce nekončí, pobočka v Malhoticích už má totiž požadavek na výrobu dalších sedmi tisíc kusů.

„Je samozřejmé, že bez pomoci těchto dobrovolníků, by firma nebyla schopna takto velký objem ruční práce zajistit. Chvályhodné je také to, že v této nelehké době se lidé dokážou takto aktivizovat a ne jen nečinně čekat, odkud přijde pomoc,“ dodal Jiří Dvořáček.

Hranice
Táhneme na Hranicku za jeden provaz, v rouškách