„Očekává se možný výskyt velmi silných bouřek s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu, kroupami kolem dvou centimetrů a krátkodobým intenzivním deštěm,“ varuje ČHMÚ.

V Olomouckém kraji má aktuální výstraha s vysokým stupněm intenzity platnost od čtvrteční 22. do 7. páteční hodiny.

Od čtvrteční 22. hodiny do páteční 7. hodiny hrozí v Olomouckém kraji velmi silné bouřky, varuje ČHMÚ. Nárazy větru mohou dosahovat 90 km/h, mohou padat kroupy o průměru 2 cm. Večer meteorologové nevylučují zejména v Plzeňském a Karlovarském kraji vznik tOd čtvrteční 22. hodiny do páteční 7. hodiny hrozí v Olomouckém kraji velmi silné bouřky, varuje ČHMÚ. Nárazy větru mohou dosahovat 90 km/h, mohou padat kroupy o průměru 2 cm. Večer meteorologové nevylučují zejména v Plzeňském a Karlovarském kraji vznik tZdroj: zdroj ČHMÚ

Bouřky mohou způsobit škody na majetku, komplikovat dopravu či způsobit výpadky v energetice. Lidé by měli zabezpečit okna, dveře, skleníky a volně položené předměty. „Neměli by vstupovat a vjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ připomíná ČHMÚ.

Kvůli bouřkám vyjžděli hasiči ve středu 21. června 2023 v podvečer převážně na Prostějovsko a Přerovsko.
Bouřky dorazily do Olomouckého kraje. V Kojetíně spadlý strom zastavil vlak

V části Čech pak dopoledne meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí na extrémní bouřky. Večer nevylučují zejména v Plzeňském a Karlovarském kraji vznik tornád. Naopak na jihovýchodní Moravě se očekávají bouřkové projevy nejmírnější.

Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Příjezdovou cestu do kempu Žralok zatarasil ve středečním podvečeru padlý strom. 21.6. 2023
VIDEO: Bouřka řádila i v Plumlově. Padlý strom odřízl kemp Žralok od světa