Podle hasičů a policie se v kraji kvůli sněžení stalo několik dopravních nehod.

„Celou noc sněžilo a sníh stále padá, takže máme v terénu veškerou naši techniku. Všechny silnice jsou zatím sjízdné," řekl v pondělí ČTK dispečer šumperské správy silnic. Na silnicích první třídy vedoucích přes Šumpersko ráno leží po chemickém posypu rozbředlý sníh a méně důležité cesty ve vyšších polohách pokrývá vrstva ujetého sněhu krytá posypem.

Podobná situace panuje také na Jesenicku, Olomoucku, Prostějovsku a Přerovsku, kde nyní pracovníci správy silnic kvůli několikahodinovému nočnímu sněžení pomocí pluhů odklízejí z vozovek sníh a provádí chemický posyp.

Rozbředlý sníh v pondělí  ráno pokrývá i rychlostní komunikace vedoucí z Olomouce do Prostějova, Mohelnice a Lipníku nad Bečvou. Také na těchto hlavních dopravních tepnách Olomouckého kraje by řidiči měli jezdit se zvýšenou opatrností. Dispečeři správy silnic upozornili, že na mnoha místech v Olomouckém kraji dohlednost na silnicích ráno snižuje sněžení.

Ve svodidlech i v příkopu 

Následkem hustého sněžení se již v regionu stalo několik nehod. Hasiči vyráželi podle jejich mluvčí Vladimíry Hacsikové k prvním nehodám kvůli sněžení již v neděli večer, kdy v Přerově narazilo osobní auto do svodidel. Další nehoda se stala v Miloticích nad Bečvou na Přerovsku, kde osobní vozidlo sjelo do příkopu. Hasiči v pondělí časně ráno zasahovali také u nehody kamionu na silnici R35 na obchvatu Olomouce.

„Kamion sjel do příkopy a převrátil se na bok. Nehoda se obešla bez zranění," řekla mluvčí.

O řadě nehod informují také policisté na svém dopravním serveru. Například v Mostkovicích na Prostějovsku uvízlo nákladní vozidlo v kopci a dopravu tam řídí policie. V Olomouci na třídě Míru se srazila podle serveru www.policie.cz dvě osobní auta i auto s tramvají. Nehody se obešly bez zranění. Na dálnici D1 u Říkovic zase policisté vyšetřují nehodu dvou nákladních vozidel.