V poledne se rozezní zvony, lidé mohou uctít minutou ticha oběti pandemie
Dnes je to přesně rok od úmrtí první oběti pandemie Covid-19 v České republiky. V poledne se rozezní zvony a lidé by se měli na chvilku zastavit. Na minutu. K uctění památky přímých i nepřímých obětí pandemie koronaviru vyzvala občanská iniciativa Minuta ticha.
V Olomouckém kraji od loňského března do neděle zemřelo v souvislosti s koronavirem 1 403 osob. Jen za minulý týden to bylo podle údajů ministerstva zdravotnictví 57 nemocných, přičemž počet zřejmě ještě není končený.
V celé České republice má zákeřná nákaza způsobená virem SARS-CoV-2 na svědomí celkem 24 810 obětí.
„Jsme přesvědčeni, že společné sdílení smutku a vzpomínek na oběti umožní naší společnosti lépe a důstojněji vykročit do budoucnosti, která nás po skončení pandemie čeká. Bude v ní mnoho nových výzev, jež se budeme muset naučit zvládat. Ale památka obětí by vyhasnout neměla,“ vyzvali iniciátoři výzvy Minuta ticha za oběti pandemie.