Přes veškerou snahu a pílí, kterou členové a přátelé Ski klubu věnovali do podzimní přípravy areálu, nejsou letošní podmínky v Potštátě ideální.

Přesto se podařilo zvládnout dva víkendy, kdy se zde lyžovalo a kdy kopec ožil téměř 75 dětmi z lyžařské školičky.

„Letos jsou na svahu opět děti od 3,5 let, které stojí na lyžích poprvé a další děti, které se zdokonalují,“ informovala Petra Konečná ze Ski klubu Potštát.

Připravovaná přeložka vodovodu kvůli výstavbě retenční nádrže u Veličky si vyžádá krátkodobé uzavření schodiště od Zámeckého hotelu Zlatý orel směrem k Veličce v Čechově ulici. Foto: Deník/Liba Mátlová
Zámeckými schody neprojdete, zavře je teď stavba nádrží

O tom, jak moc se jim daří a jak jsou na lyžích šikovní, se budou moci přesvědčit jejich rodiče a další příbuzní a známí v neděli dopoledne, kdy bude závěrečný maškarní rej na lyžích a následně závody ve slalomu.

I přes nepřízeň počasí si malí lyžaři sněhu užívali.

„Na ten malý počet mrazivých dnů, kterých je k zasněžování potřeba, udělali naši sněžaři maximum. Jezdíme, děti to baví a jsou moc šikovné. Musíme doufat, že nám sníh neroztaje a podaří se nám školičku dokončit,“ shodují se instruktoři.

Informace o aktuálním stavu sněhu a veškerém dětí na sjezdovce je možné najít na webu a FB stránkách Ski klubu www.skipotstat.cz

Autobus IDSOK v novém barevném provedení a s novým číslem linky
Kritizované autobusy mají nové jízdní řády. Platí už od neděle