Zatím je dokončeno hřiště na malou kopanou, další výstavba závisí především na tom, zda se na projekt podaří získat dotaci.

Areál má vzniknout na ploše velké zhruba pět tisíc metrů čtverečních, která nyní patří městu.

„Kdysi tento pozemek vlastnili moji rodiče. Zázemí pro sport tu chci zbudovat částečně z nostalgie, částečně proto, že sám hraju malou kopanou a vím, že v Přerově moc sportovního vyžití není,“ říká Vladimír Sedláček, který kvůli projektu založil obecně prospěšnou společnost Areál pohody a sportu.

Mimo jiné i proto, že jako soukromá osoba by nemohl žádat o dotace z Evropské unie.

„Už máme zpracovaný projekt a podali jsme druhou žádost o dotaci z regionálního operačního programu. Ta první byla neúspěšná, druhou jsme dávali teprve v listopadu, takže výsledek ještě neznáme,“ doplňuje Sedláček.

Náklady na sportovní areál odhaduje na patnáct milionů korun, většinu by jich měla pokrýt právě dotace. „Požádali jsme o spoluúčast také město,“ dodává sportovní nadšenec.

Pozemek, kde má v budoucnu stát venkovní sportovní centrum, vlastní nyní město. Společnosti Vladimíra Sedláčka ho bezplatně pronajalo na dvacet let, ovšem s podmínkou, že bude plocha sloužit pro sport.

„Mělo by tu vzniknout to, co v Přerově dosud není: lanové centrum a dráha pro in-line bruslaře,“ komentuje náměstek primátora Josef Kulíšek. V areálu bude také zázemí pro turisty a sportovce a možná i dětské hřiště.

Hřiště na malou kopanou už zde stojí. „Na něj jsme získali dotaci z programu Oranžová hřiště, který vyhlašuje ČEZ,“ vysvětluje Sedláček.

Nedostatek možností pro sportovní vyžití v Přerově si uvědomuje i vedení města. Již několik let usiluje o vybudování vlastního sportovního areálu. V minulosti přicházelo v úvahu několik lokalit, kde by stavba mohla vzniknout.

Nejnadějnější byly prostory Želatovských kasáren, ty ale vlastní stát. Město mu za ně nabídlo deset milionů korun, to však byla jen desetina požadované ceny.

„V tuto chvíli je pro projekt sportovního areálu ustavena pracovní skupina. Protože za Želatovská kasárna není stát schopen přistoupit na nějakou smysluplnou cenu, uvažujeme i o postavení areálu na jiném místě,“ shrnuje současný stav projektu Kulíšek.

I v tomto případě je ale rozhodující to, zdaří-li se městu získat prostředky z evropských dotací.