„Ten krátký úsek cyklostezky, který je teď kvůli opravám uzavřený, se dá bez problémů objet. Když ale můžu, tak se této části města raději vyhnu,“ poznamenal jeden z cyklistů Dan Vávra.

Kvůli opravám zatím nelamentují ani řidiči, provoz na silnici je totiž veden v obou směrech. „Je to značené a je zabraný odstavný pruh, takže si člověk musí dávat větší pozor při průjezdu. Nic strašného se ale neděje. Spíš čekáme na to, co přijde za pár týdnů. Jestli to bude trvat celé léto, máme se na co těšit,“ poznamenal k tomu další z Přerovanů.

Snad nejvíce vadí opravy lidem, kteří cestují městskou hromadnou dopravou. Ti totiž přišli kvůli rekonstrukci parovodu o autobusovou zastávku. „Štve mě to, ale co nadělám. Mohli tu zastávku aspoň přemístit, tak se člověk docela nachodí,“ řekla asi třicetiletá žena.

Podle mluvčího Milana Wagnera ze společnosti Dalkia, která je investorem rekonstrukce parovodu, je stavba rozdělena na dvě etapy.

V první fázi rozeberou dělníci původní dlažbu na chodníku i cyklostezce, a poté odkryjí na vozovce tři místa. „Od 20. června pak začnou výkopové práce na chodníku a cyklostezce mezi domem v ulici Komenského 45 a restaurací Pivovar, a poté se odkryjí další dvě místa na silnici,“ upřesnil Wagner.

Zásobování teplem bude zajištěno s pomocí parovodní přípojky a přechody pro pěší i přejezdy přes výkop budou zajištěny provizorním přemostěním. K rozsáhlé rekonstrukci parovodního potrubí přistoupila společnost Dalkia z důvodu jeho havarijního stavu.

Na podzim roku 2007 totiž došlo vinou přívalového deště k explozi parovodu, po níž zbyl v zemi šestimetrový kráter. Poničeny výbuchem byly i okolní domy.