Ucpaný tah ve směru od Předmostí a kolony aut, uvízlé na křižovatkách, takový byl včera obrázek města. Podle zástupců odboru dopravy přerovského magistrátu potrvá dopravní omezení v Polní ulici až do konce července.

Od srpna se ale zcela uzavře silnice mezi Přerovem a Kozlovicemi, a řidiči tak budou muset zápasit s objížďkamiprakticky celé léto. „Je to hrůza. Od Předmostí jsme jeli krokem a zastavovali každých pár metrů. Přijel jsem kvůli tomu pozdě do práce,“ stěžoval si ráno jeden z Přerovanů Petr Zavadil.

„Průjezd městem je katastrofální. Kamiony z Olomouce do Zlína totiž bloudí centrem a hledají si cestu. Snad nejhorší je to v Předmostí a na Velké Dlážce. Zácpy se ale tvoří i v Komenského ulici, která se teď spravuje,“ líčil další z řidičů.

Podle Richarda Bdinky z odboru dopravy přerovského magistrátu byla oprava frekventované Polní ulice nutná. „Důvodem byl havarijní stav vozovky, na silnici už totiž byly vyjeté koleje od kamionů. Do konce měsíce se cesta odfrézuje a pak se na ní položí nový povrch,“ nastínil Bdinka.

Podle něj se jedná o krajskou silnici a investorem stavby je Správa silnic Olomouckého kraje. Řidiči, kteří jedou ve směru od Olomouce přes Předmostí, musí odbočit u hotelu Strojař na nábřeží Edvarda Beneše a potom na světelné křižovatce zahnout na most Legií.

Kamiony přímo na kruhovém objezdu u hotelu Strojař navigují cedule s nápisy „Zlín“ a „Olomouc“. „Je to jen otázka zvyku. Nejhorší budou asi první dva dny, a potom si na novou trasu řidiči zvyknou,“ doufá Bdinka.

Situace v Přerově se nyní zkomplikovala i kvůli jiným dopravním omezením. Ve Dvořákově ulici u nemocnice totiž začala v pondělí platit částečná uzavírka. A frézují se i další ulice ve městě.

„Dopravu v této části řídí semafory. Úsek je střídavě průjezdný,“ informoval Bdinka. Další zhoršení se ale dá očekávat po úplném uzavření silnice mezi Přerovem a Kozlovicemi, která je poničená kvůli projíždějícím nákladním autům ze štěrkovny.

„Uzavírka začne platit 31. července a potrvá do konce srpna. Objížďka povede přes Tučín a Želatovice,“ upřesnil Bdinka.