„Akce dělá golfová akademie už druhým rokem. Den je zaměřen pro celou rodinu, každý si může vyzkoušet golf. Chceme lidem ukázat, že to není jen sport jen pro smetánku, pro pár vyvolených," vysvětlila za pořadatele Michaela Škrobánková.

Z důvodu nepříznivého počasí však ještě ráno uvažovali, jestli se akce uskuteční. „O půl osmé proběhla porada, na které jsme vyhodnotili, že akci nebudeme rušit ani přesouvat. Pouze jsme nepostavili zahradní stan, protože v tom větru by to nešlo," přiblížila.

„Program sice doznal jistých změn, ale golfový základ zůstal," dodala Michaela Škrobánková. Kromě soutěží v golfu proběhly ukázky výcviku koní, lidé se mohli projet na koloběžkách nebo ochutnat regionální potraviny.

Se svou babičkou dorazil do Radíkova i jedenáctiletý Adam Sedlák z Hranic. Na golf chodí s tátou už druhý měsíc. „Golf mě baví, je to odpočinkový sport. Dneska to létá hodně po větru, tak je to těžké. Ráno jsme se rozhodovali, jestli pojedeme, ale golf vyhrál," zmínil mladý sportovec.

O tom, že golf patří mezi sporty, kterým člověk rychle propadne, ví něco i Jaroslav Jiříček, prezident klubu v Radíkově. Tento sport jej zlákal před osmnácti lety na dovolené ve Žďáru nad Sázavou. „Ve Svratce je hřiště, tam jsem k tomu přičichl. Na Moravě tou dobou byly jen dva golfové kluby, tak jsem se stal členem ve Slušovicích. Hledali jsme nějaké prostory v okolí Hranic, po spolupráci s lázněmi v Teplicích, jsme zakotvili tady v Radíkově," vysvětlil.

Hřiště začali stavět v roce 2003 téměř z ničeho. „Původně jsme tu měli jen cvičný driving, na něm byly tři jamky a postupně jsme rozšiřovali. Od roku 2012 máme hřiště znormováno a pořádáme tady soutěže," doplnil. V současné době má klub 220 členů.

Dlouhodobě se věnují propagaci tohoto sportu. „Pořádáme různé akce, zapojujeme i školy. Golf má bohužel pořád nálepku snobského sportu, ale pomocí různých akcí se jej snažíme otevřít široké veřejnosti," dodal Jaroslav Jiříček. (ina)