Nikol, která za osm týdnů zhubla čtyři kilogramy tuku, však svůj boj s nadváhou nevzdává a chce pokračovat i po skončení soutěže. „Při posledním měření doktorka Kateřina zjistila, že se mi podařilo zhubnout čtyři kila tuku. Říkala mi, že je to zajímavé, asi čekala, že to bude víc,“ popsala poslední den natáčení odvážná soutěžící.

Její kamarádka z Ostravy, se kterou se nového televizního pořadu účastní, je na tom prý podobně. Obě nepředpokládají, že by mohly porazit dva muže ze Slovenska, proti kterým soupeří. Lákadlem pro obě dvojice je také luxusní zájezd za sto tisíc korun. Ke snížení své hmotnosti Nikol nejen změnila své jídelní návyky podle stravovacího plánu od Petra Havlíčka, ale také zvýšila svou fyzickou aktivitu. Nechyběly návštěvy bazénu a pravidelné běhání.

„Co se týče jídla, zvykla jsem si jíst šestkrát denně v předepsaném množství. A když náhodou zapomenu, dostanu ukrutný hlad, že si jídlo vzít musím. Navíc jsem se zbavila své závislosti na čokoládě,“ přiznala Nikol.

Zároveň dodala, že své účasti v soutěži rozhodně nelituje. „Oni jsou vlastně jediní, díky kterým jsem začala hubnout,“ řekla s úsměvem. O Nikol je teď v okolí, jak sama říká, větší zájem. „Kolegové a kolegyně v práci jsou zvědaví, ptají se, co dělám, jak postupuje natáčení, a říkají, že to jde poznat,“ uvedla Nikol, která v neděli míří na finálový natáčecí den, na kterém se rozhodne o vítězi.

Příběh Nikol Sapákové z Hranic a její kamarádky Ladislavy Cyroňové z Ostravy, stejně jako dvou Slováků, budou moci sledovat televizní diváci na svých obrazovkách. Epizodu pořadu Souboj těžkých vah bude televize vysílat 1. června.