Vedle pacientů se srdečně cévními problémy a v poslední době i pacientů trpících například cukrovkou využívají tohoto zařízení i zdraví lidé, kteří chtějí alespoň pár dní v roce věnovat prevenci či regeneraci svého těla.

Svým personálním a přístrojovým vybavením představují lázně Teplice nad Bečvou špičkové kardiorehabilitační zařízení, které odpovídá evropským standardům.

Nad rámec klasického léčebného procesu zde mohou pacienti využít i dalších nabízených procedur, jako jsou například různé druhy masáží či celotělová chladová kryoterapie.

„Není to o tom, že by se naši pacienti jen pasivně podrobovali lázeňským procedurám. Učíme je také, jak změnit svůj životní styl, aby se jejich stávající problémy pokud možno neopakovaly,“ zdůraznila výkonná ředitelka lázní Irena Vašicová.

Ke zdárnému průběhu rekonvalescence přispívá také pohybová aktivita lázeňských klientů. Mají možnost skupinově cvičit v tělocvičnách, plavat v krytém bazénu, nabízejí se jim tréninkové ergometrie, chůze v terénu s kontrolou zátěžové úrovně nebo dnes tolik populární norská chůze.

„V neposlední řadě hraje svou úlohu i vhodná strava sestavená nutriční terapeutkou s ohledem na anamnézu klienta,“ dodala Vašicová.

Kromě rehabilitačních procedur nabízejí ovšem lázně Teplice nad Bečvou i relaxační a regenerační služby. Zaměřují se v nich na zdravotní prevenci, sport i krásu. „Jednotlivé pobyty obsahují ubytování, stravu a kombinaci relaxačních procedur, jako jsou uhličité koupele, zábaly, masáže či polárium,“ upřesnila výkonná lázeňská ředitelka.

Jako jedno z mála míst v republice nabízejí lázně relaxační metodu chladové terapie v poláriu Arktika. Je vyhledávána pro své léčebné účinky i pro zvyšování kondice a posílení imunitního systému.

„V poslední době se u nás v poláriu vystřídala celá řada ligových hráčů,“ podotkla Vašicová. Další oblíbenou relaxačněozdravnou metodou je solná jeskyně Saltika, nabízející blahodárné účinky přímořského ovzduší.

V Teplicích jsou však také trasy pro nordic walking, tenisové kurty, billiard, stolní tenis, hřiště pro pétanque, relaxační bazén a solárium.

Úplnou novinkou je přístroj Vacushape, který pomáhá k cílenému spalování tuků v problematických partiích, odstraňuje celulitidu a aktivuje lymfatický systém.

„Tento přístroj obohacuje program našich lázní o boj s civilizačními chorobami, k nimž obezita bezesporu patří,“ uzavřela Irena Vašicová s tím, že lázně Teplice nad Bečvou umějí svým klientům poskytnout recept na to, jak žít zdravěji a déle.