Stav silnice, která místy připomíná tankodrom, je podle mnohých vzhledem k hustotě provozu i těžké dopravě, která do tamních firem dojíždí, neudržitelný.

A začíná vadit i některým představitelům města. Na březnovém jednání například s výzvou na urychlené řešení situace vystoupil člen zastupitelstva Vojtěch Zima.

„Je to oblast, kde dnes a denně projedou desítky aut. Cesta ale vypadá jako tankodrom. Sám po ní jezdím minimálně dvakrát denně. Na vozovku ale nadávají všichni, kteří po ní jedou," řekl hranický zastupitel.

Pro celé město je podle něj tato vozovka velice špatnou reklamou.

„Alespoň ty největší díry by se měly zalátat nebo zasypat, aby se po ní dalo jezdit trošku kulturněji. Pokud si vezmu cesty v Hranicích, dá se Tovární ulice zařadit mezi nejkritičtější oblasti ve městě vůbec," dodal zastupitel Vojtěch Zima.

Do prázdnin zálatají díry

Nyní jemu i dalším kritikům současného stavu svítá na lepší časy. Nejpozději ve druhé polovině června by totiž řidiči měli jezdit po částečně opravené pozemní komunikaci.

„Ano, je to tak. Vše je ale limitováno jednou věcí. Byli jsme nuceni objednat si takzvaný termokontejner na převážení asfaltových směsí, který by měl být k dispozici v polovině května," řekl ředitel společnosti Ekoltes Hranice Milan Vinkler.

Právě tato hranická společnost by opravu výmolů měla zajistit.

„Pokud termín dodávající firma dodrží, pak bychom ulici mohli do konce tohoto měsíce spravit. Vše ale skutečně závisí na dodávce termokontejneru, protože na traktoru se směs převážet nedá," řekl Milan Vinkler.

Také on počítá s tím, že do půlky června by mohla být silnice alespoň v nejnutnějších místech spravená. Tovární ulici totiž firma považuje za jednu z těch, které opravu potřebují nejakutněji.

I ředitel Vinkler si ale uvědomuje, že pouhé zalátování či zasypání těch nejkritičtějších oblastí, není z dlouhodobého hlediska dostatečné.

„Nejlépe by bylo, kdyby došlo k vyfrézování a zhotovení nového asfaltového povrchu. Tedy pokud by na to byly peníze. Nyní ale se nedá dělat nic jiného než neustále opravovat. Taková je skutečnost, se kterou se musíme smířit. Pokud se ale nadcházející oprava udělá solidně, měla by vylepšená silnice vydržet alespoň dva roky," popsal dále ředitel Vinkler s tím, že vliv na stav situace ale i nadále bude mít právě nákladní doprava.

Letos nový povrch nebude

Také zastupitel Vojtěch Zima by v této severozápadní části města nejraději viděl nový povrch.

„Ideální by byl nový asfaltový koberec, ale na to asi při současném naplněném rozpočtu finanční prostředky nebudou. Na spravení nejhorších míst se ale peníze budou muset sehnat, protože momentálně je ta cesta skutečně v neúnosném stavu," konstatoval.

Rozpočet města pro rok 2012 s kompletní opravou silnice v letošním roce nepočítá, což potvrdil i tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

„Předběžný odhad na opravu by činil přibližně tři miliony korun. V letošním roce se ale s pracemi na Tovární ulici v rozpočtu nepočítalo. Je samozřejmě v kompetenci zastupitelů, zda opravu vozovky zařadí do rozpočtu na příští rok," sdělil informátor hranické radnice.