Na skutečně velká fotbalová jména či slavné osobnosti z filmových pláten se opět mohou těšit návštěvníci exhibičního utkání místních fotbalistů s Výběrem hvězd, který v pátek 28. června dorazí do Ústí.

Právě obec na Hranicku je jednou ze šesti zastávek v republice, kam mužstvo pod vedením manažera Marka Víta letos zamíří.

„Určitě přijede i některá hokejová hvězda. Ale to, jestli jí bude Dominik Hašek, Petr Nedvěd nebo někdo jiný, zůstane překvapením. Nemůžeme předem vyzradit všechno," řekl Marek Vít.

Do poslední chvíle byl v úvaze také Jaromír Jágr, jenž by se pro diváky z Hranicka stal zcela jistě vůbec největším magnetem.

Ten se ale do čtrnáctičlenné nominace na Moravu nedostal. Hokejový Boston Bruins, za který válí v zámořské NHL, totiž stále pokračuje v sezoně a dostal se až do finále. Jágr by tak červnové klání na ústeckém hřišti nestihl.

„Jaromír Jágr s námi jezdívá a za jiných okolností by určitě přijel i tentokrát. Jenže sezona mu skončí snad až někdy v červenci. I tak ale převedeme velkou show," doplnil Marek Vít, který bude mít pro malé fanoušky připraveno i 30 až 40 fotek s originálním podpisem Lionela Messiho. Jeden z malých příznivců dostane i dres nejlepšího fotbalisty planety.

Čtrnáctičlenná skupina letos zápas v Ústí odehraje zdarma, obec členům Výběru hvězd poskytne jen ubytování a stravu.

Ukázka fotbalového i showmanského umu se v Ústí konala i loni a předloni. Akce se pořádá vždy v souvislosti s ústeckými hody, které připadají na svátek svatého Petra a Pavla. Letos má však Ústí o jeden důvod k oslavě více. Tamní TJ Sokol byl totiž založený přesně před 60 lety.