„Zahrádkáři a lidé, kteří v této lokalitě bydlí, se až na výjimečné dny nemusí obávat, že by neprojeli. Místním bude průjezd nadále umožněn. Cyklisté, kteří se vydají směrem na obec Rybáře, mohou buď opatrně projet, nebo to vzít malou zajížďkou kolem čističky a drahotušského letiště,“ vzkázal Petr Bakovský, mluvčí města Hranice

Cyklostezka je rozdělena na dvě větve. Větev A je dlouhá přes 1100 metrů a představuje úsek vedoucí podél stávající silnice. V úseku podél rybníku Pískáč až po zahrádkářskou kolonii je stezka navržena souběžně se stávající komunikací. Zbylý úsek v délce asi 350 metrů je řešen rozšířením cesty.

Muž, který investoval do kryptoměn, přišel o statisíce. Ilustrační fotka
Muž z Hranic investoval do bitcoinu. Podvodník ho připravil o statisíce

Větev B je dlouhá 871 metrů a vede okolo vodní plochy Pískáč. Tato větev bude sloužit jako propojovací cesta pro chodce a cyklisty s obytnými částmi Pod Křivým a Pod Bílým Kamenem.

Na akci ve výši 14,5 milionu korun město získalo dotaci z Evropské unie.

Krásná středa 28. dubna 2021 vylákala cyklisty i bruslaře na cyklostezku Bečva
Den s cyklostezkou Bečva: Chystají se dětské dílny, soutěže i přednášky

Vybudování nové cyklostezky je součástí přeměny celé lokality okolo Pískáče. Nedávno zde byly umístěné boulderové kameny pro sportovní lezení a vznikl zde i skatepark. V budoucnu by se rybník mohl stát místem vhodným pro koupání. Pokud vše půjde podle plánu, přes zimu by mělo dojít k revitalizaci a odbahnění. Vybudována bude také písečná pláž.