Podle ředitele Bonver Valašská rally Miroslava Hošáka začne požadovaná uzavírka silnice v 17.25 hodin, cesta se následně pro veřejnost znovu otevře ve 21.50. 

Samotné rychlostní jízdy věhlasné regionální motoristické akce proběhnou od půl sedmé do tři čtvrtě na deset.

„Ty časy jsou ale zatím jen orientační, teprve uvidíme, kolik posádek na trasu nakonec vyjede,“ konstatoval ředitel závodu Miroslav Hošák.

Ty lokality, kterých se soutěž přímo dotkne, tak řidiči budou několik hodin muset objíždět. Podle ředitele Miroslava Hošáka jsou obyvatelé s pořádáním akce i s dopravním omezením už seznámeni.

„Celou věc jsme oznámili zástupcům obecních úřadů, kteří obyvatele informovali prostřednictvím informační tabule nebo rozhlasu. S konáním akce jsme ale nikdy nějaký problém neměli. Vždycky se najde kompromis, díky kterému se pokaždé domluvíme. Snažíme se, aby těch dopravních omezení bylo co možná nejméně a také tomu přizpůsobujeme časový harmonogram,“ dodal Miroslav Hošák. Ten také podotkl, že veškeré informace včetně časové osy závodů či možných objížděk jsou zveřejněny na oficiálních stránkách rally.

Nějak to překousneme, říkají starostové

Přes komplikace a možné nepříjemnosti, které jsou s uzavírkami silnic často spojené, prý mají pro konání akce obyvatelé Paršovic pochopení.

„Samozřejmě se najdou lidé, kteří s tím úplně nesouhlasí, ale není to nic plošného. Akce se navíc naší obce dotkne jen okrajově,“ řekl starosta Paršovic Lubomír Dostál s tím, že tato vesnička je v posledních letech pravidelnou součástí těchto automobilových závodů.

Podobný názor zastává také Jaroslav Ludka, starosta Rakova, odkud se závodní vozy budou po označené trase vracet zpět do Paršovic.

„Nějak to už překousneme. Do doby otevření silnice budou občané jezdit na Býškovice. Závody se dotknou jen malé části obce a lidé kteří v ní bydlí, se domů mohou dostat během přestávky mezi průjezdy. Jde ale opravdu jen o několik málo obyvatel. Devadesát procent by jinak jelo přes Býškovice,“ uvedl starosta Rakova.

Kdy to vypukne?

Letošní valašská rally startuje v pátek v 17:30 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí.

V cíli soutěže se objeví první posádka na stejném místě v sobotu 24. března krátce před osmnáctou hodinou. Celková trasa úseku, který začíná v Paršovicích a končí v místě s názvem Podhůra u Lipníku nad Bečvou měří přes patnáct kilometrů.