Tato expozice tak navázala na dřívější akce podobného druhu. Ty se ve společenském sále odehrávaly jak v předjaří, tak například i během adventu.
Poslední akci sice uspořádali členové kulturní komise v Jindřichově, na výsledném úspěchu se ale podílela prakticky celá obec. Právě místní obyvatelé totiž jednotlivé exponáty na výstavu zapůjčili.
„Na výstavu jsem půjčil máselnici a celkově se mi výstava hodně líbí. U některých předmětů musíme hádat, k čemu se vlastně dříve používaly," řekl jeden z návštěvníků.
Veškerá příprava výstavy proběhla až těsně před jejím zahájením.
„Například nábytek se převážel až ve středu. V sále jsme vše připravovali až v pátek večer, přesto jsme byli už v devět hodin večer doma," řekla jedna z členů kulturní komise Marie Křenková. „Zajímavé to bude také po ukončení výstavy, až si všichni najednou pro svoje věci zase přijedou," dodala.
Prostřední stůl sálu zdobily ozdoby s velikonočními motivy. Tyto výtvory byly zase výsledkem práce žáků místní základní školy i dětí z mateřinky.
„Je to takové oživení. Trošku jsme se báli, že těch zapůjčených předmětů nebude zase tolik, proto jsme výstavku spojili s prací dětí," doplnila Marie Křenková.
Právě Základní škole v Jindřichově se v roce 2010 věnovala jedna z předcházejících výstav. V tom roce totiž podle zápisů v kronice uplynulo přesně sto dvacet let od začátku pravidelného školního vyučování.
Velký ohlas u veřejnosti vzbudila také pozdější „svatební výstava". Své bílé šaty i různé doplňky zapůjčila řada dnešních babiček. Nechyběly i padesát let staré střevíčky, rukavičky či dlouhé závoje nevěst, které si je na rozdíl od současných trendů uchovávaly ve své domácnosti napořád.