Národní týden manželství se letos celkově koná už osmým rokem a potřetí se do něj společně s Klubem zdraví Hranice zapojuje také Městská knihovna v Hranicích. Tyto organizace nabízí veřejnosti tři zábavné večery s besedou, knihovna společenské večery doplňuje i výstavkou knih s tématikou partnerských vztahů a manželství.

„Hlavním programem je vždy přednáška na dané téma, jeden večer byl zaměřený na empatii, kdy si návštěvníci zkoušeli různé testy. Program je rozhodně zábavný," řekla ředitelka hranické knihovny Marie Jemelková, která jednotlivé večery moderuje.

Účast na setkáních se vždy pohybuje kolem pětadvaceti až třiceti lidí, přitom pestrá bývá i skladba věkových skupin. V Zámeckém klubu se objeví mladé páry i střední a starší generace.

„Ze zkušenosti víme, že na první a závěrečný večer chodí nejvyšší návštěva," doplnila ředitelka.

Příchozí veřejnost i pozvaní přednášející se na téma partnerství bavili v pondělí i v úterý, další setkání proběhne ve čtvrtek 13. února od 18 hodin rovněž v Zámeckém klubu.

Projekt Národní týden manželství má podle předsedy Křesťanské misijní společnosti Lubomíra Ondráčka své opodstatnění.

„Žijeme v době, kdy se lehce utíká před vztahovými problémy a lidé vzdají manželství i z banálních důvodů. Věřím, že Národní týden manželství povzbudí k budování závazných manželských vztahů, které budou fungovat celý život," konstatoval.