Na tradiční vánoční salon, který bude veřejnosti přístupný až do pátečního dopoledne, zamíří podle slov pořadatelů desítky škol z Přerovska.

„Jsou zde vystaveny výrobky, které už zde byly k vidění v minulosti, ale lze spatřit také řadu zcela nových vánočních ozdob a doplňků. Jsou to například z různých materiálů zhotovené betlémy, chaloupky, zvonice, adventní věnce a takovou raritou je miniaturní betlémek z vizovického těsta ve skořápce,“ uvedla Daniela Hrdličková zDDM Atlas.

Už včera, kdy byl vánoční salon zahájen, jej navštívilo několik mateřských a základních škol z Přerovska. „Líbilo se mi tu všechno, ale asi nejvíc vánoční stromky. Už se nemůžu dočkat, až budu stromeček zdobit doma,“ řekla jedna z přítomných dětí, osmiletá Anička.

Vánočních stromků, které vzbuzovaly pozornost dětí, bylo v místnosti osm. Každý z nich byl jinak nazdobený. Vedle tradičních slámových či perníkových ozdob byly zajímavostí netradiční doplňky z kynutého těsta.

Pořadatelé předpokládají, že na letošní vánoční salon zamíří kolem 700 dětí. Výstava je obohacena denně také rukodělnou ukázkou. Během týdne tak mohou návštěvníci sledovat výrobu drátkovaných, háčkovaných, paličkovaných ozdob i ukázku výroby vitráží.

Děti si mohou vytvořit také vánoční ozdobu, kterou si mohou odnést domů. Asistují jim při tom studentky Střední pedagogické školy v Přerově. Ten, kdo si nestihne vánoční salon na Atlase, má možnost jej spatřit od 19. do 21. prosince v přerovském Městském domě.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika