„Děláme tuto akci každý rok těsně před Vánocemi, vždy poslední adventní víkend na zlatou neděli. Rok od roku je větší zájem jak ze strany jarmarečníků, tak i návštěvníků. Směřujeme to ale jen na tuto neděli, protože lidé jsou před svátky hodně zaneprázdnění. Je to takové milé předvánoční setkání," řekla starostka městyse Júlia Vozáková.

Kromě uzených dobrot, zabijačkových specialit, bramboráků a punče se mohli lidé pokochat bohatým vánočním sortimentem. Děti si v dílničkách vyrobily adventní svíce, ale příchozí mohli zhlédnout také ukázky pletení košíků nebo ručního zdobení baněk. Velký zájem byl i o vyřezávání dřevěných ozdob.

„První jsme si udělali jen pro sebe někdy v roce 1998. Manžel ozdoby vyřezává lupénkovou pilkou ze dřeva, já zase maluji a upravuji. Vyrobit se dá cokoliv – od andělů přes zvířátka až po malý dětský pokojíček," říká Jitka Hutečková z Želechovic nad Dřevnicí.

Návštěvníci si během dopoledne užili bohatý kulturní program. S vánočním pásmem „Půjdu na koledu" se představily děti z místní mateřské školy, a poté vystoupil dětský folklorní soubor Rarášek s pásmem „Pásli ovce Valaši." Pozornost nejmenších návštěvníků přilákala především živá zvířata – ovce a kozy z místní ekofarmy.

Vychutnat si tu pravou adventní atmosféru přišla i Ivana Tmejová z Hustopeč. „Navštěvujeme tuto akci už tradičně, na Velikonoce i o Vánocích. Velmi se nám to líbí, protože je třeba uchovávat a udržovat tradice. Zhlédli jsme vystoupení souboru Rarášek, protože kamarádka tady má svá dítka. Ochutnáme punč a podíváme se i na živá zvířátka," uzavřela.