Ze dřeva, papíru, keramiky, ale také z perníku, šustí či dokonce z potravin jako jsou brambory, vánočky i chleba. Vánoční výstava v hranické Galerii M+M nabízí pohled nejen na rozmanité betlémy, vyrobené snad ze všech použitelných surovin na světě, ale také na nejrůznější ozdoby a jiné výtvory.

Výstavy betlémů pořádá Galerie M+M již dvaadvacet let. Za tu dobu si na Hranicku vybudovaly obrovskou tradici, nejen u návštěvníků, ale i vystavujících. „Konečné číslo ještě nemáme, ale již nyní víme, že vystavovat bude více než šedesát jednotlivců a jedenáct spolků. Na nezájem si rozhodně stěžovat nemůžeme," prozradila s úsměvem galeristka Anna Musilová.

Na páteční vernisáži vystoupí Dětský pěvecký sbor Sluníčko a žesťové trio ze ZUŠ Potštát, které bude hosty vítat ještě před samotným vstupem do galerie. „Návštěvníci se mohou těšit na betlémy klasické i nové, které ještě nebyly vystaveny," řekla dále Anna Musilová.

Majitelka galerie doufá, že výstava opět přispěje k radostné vánoční atmosféře ve městě. „Rádi bychom, kdyby lidé přišli a zapomněli na všechna trápení a problémy, které mají, a které jsou všude kolem nás, a nasáli tu krásnou adventní atmosféru," vyjádřila své přání Anna Musilová.

„Všichni kdo již u nás byli, ví, že to stojí za to, ty netřeba zvát. A ti, kteří u nás ještě nebyli, by si tu příležitost určitě neměli nechat ujít, protože pokud chtějí navodit správnou vánoční náladu, tak u nás v galerii určitě najdou, co hledají," láká všechny návštěvníky syn Jiří Musil.

Výstava potrvá měsíc a zájemci ji budou moci navštěvovat denně vždy od třinácti do sedmnácti hodin. 

David Král