Ostatní města tolik pospíchat nehodlají. Podle zástupců radnic instalace ozdob v listopadu bohatě stačí. „Už se na výzdobu připravujeme, příští týden začneme. Vánočním osvětlením musíme rozsvítit celé město včetně vánočního stromu na první adventní neděli, což je 2. prosince. Na pouliční osvětlení máme 500 kusů ozdob, musíme přitom vše zkontrolovat a nainstalovat,“ řekl ředitel Technických služeb města Přerova Pavel Suchánek.

Přiznal, že jejich snahu lidé často nepochopí a zástupci technických služeb bývají terčem posměchu, že začínají s Vánocemi již v říjnu. „Faktem je, že čtyři až pět týdnů je potřeba pro vyladění formy ozdob,“ doplnil Suchánek.

Některé ozdoby letos přibyly na Žerotínovo náměstí a do Čechovy ulice. Na sváteční výzdobu ulic již myslí také jesenická radnice, která s Přerovem každoročně začíná připomínat lidem vánoční atmosféru jako první.

Podle starosty Petra Procházky však chtějí začít letos až na přelomu října a listopadu. Naproti tomu zástupci ostatních měst v kraji zatím nikam nepospíchají. Vánoční ozdoby začnou v centrech instalovat až příští měsíc.

„Začneme v listopadu.Vříjnu je to zbytečně brzo,“ uvedl Josef Línek z olomoucké radnice. Podobně budou postupovat také v Hranicích. „Snažíme se obvykle, aby ozdoby visely na Mikuláše, v říjnu nic instalovat určitě nebudeme,“ řekl mluvčí radnice Petr Bakovský.

V Prostějově se o chystání vánočních výzdob ještě na radnici ani nemluvilo. „V nejbližších dnech to určitě nebude,“ podotkla mluvčí města Jana Gáborová. V Šumperku podle starosty Zdeňka Brože začnou s výzdobou nejdříve v polovině listopadu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika