Dům dětí a mládeže v Hranicích totiž pořádá akci, jejímž cílem je nasbírat co největší množství vánočních dárků, a ty pak budou rozdány potřebným, například do dětského domova nebo do domova seniorů.

„Akci jsme zahájili a lidé mohou dárky nosit celý týden až do příští středy,“ informovala ředitelka hranického Domečku Blanka Šturalová.

Jak dále uvedla, záleží na lidech, jaké dárky na sběrné místo ve dvoraně hranického zámku donesou.

Velké finále ve středu 19. prosince

„Sběr dárků končí ve středu 19. prosince ve 14 hodin. V době od 14 do 16 hodin zde bude přítomen komisař z agentury Dobré ráno, který spočítá dárky kvůli zápisu do knihy rekordů,“ sdělila Blanka Šturalová.

Dárky pak budou rozděleny do celkem šesti organizací: do místního dětského domova, do domova seniorů, do Domova Větrný mlýn ve Skaličce, do azylového domu, do dětského oddělení zdejší nemocnice a také do denního stacionáře Archa.

„Byly jsme tady zazpívat koledy a donést dárky. Doufám, že z nich lidé budou mít radost,“ řekla malá Lenička, která byla se svými kamarády z Mateřského školy Míček v Galašově ulici jedna z prvních, kdo svými dárky do sbírky přispěli.

Podle Vlastimila Macha, který se na organizování akce podílí, byla včera vpodvečer v ohrádce, která pro sběr dárků slouží, už více než stovka dárků.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika