Mezi ty světlejší výjimky patří například hranický Tondach.

„Pořádáme večírek pro přibližně sedmdesát THP pracovníků z úseků obchodu, správy a výroby. Pokud jde o jednotlivé závody, tak tam se sejdou zaměstnanci po dohodě s mistry a šéfy závodů,“ říká Jiří Krumnikl z firmy Tondach.

Ani, co se týká finančního ohodnocení, nejsou na tom zaměstnanci podniku zdaleka nejhůře. Letos jim i přes trvající krizi bude vyplacena roční odměna ve výši přibližně poloviny průměrného výdělku.

Stěžovat si určitě nemohou ani zaměstnanci Cementu Hranice.

„V naší společnosti děláme pro zaměstnance vánoční večírek. Pokud jde o bonusy, tak ty vyplácíme, ale ne v kontextu, že by šlo o vánoční prémie,“ poznamenává generální ředitel společnosti Jaromír Chmela.

Alespoň na finanční odměnu si přijdou i zaměstnanci bělotínské Tigemmy.

„Jako firma nepořádáme žádný večírek. Zaměstnancům ale vyplácíme o něco vyšší prémie,“ podotýká jednatel firmy Tigemma Josef Bláha.

Podstatně hůře už jsou na tom zaměstnanci a pracovníci dalších oslovených firem na Hranicku. Většinou se nedočkají ani žádného společného posezení a ani přilepšení ke svým mzdám.

„Pokud mám mluvit za naší společnost, tak letos nepřipravujeme nic. Nebude večírek a nebudou ani žádné prémie k platům,“ uvádí jednatel firmy Voding Hranice Pavel Adler.

Sigma i radnice: Žádné odměny ani prémie

Stejně na tom budou i zaměstnanci kdysi největší a nejznámější firmy v Hranicích. Ani Sigma Pumpy totiž nepřipravila pro své zaměstnance žádné povyražení před Vánoci.

„Nepřipravujeme ani žádný večírek a ani žádné přilepšení v podobě bonusů a prémií,“ říká ředitel firmy Pavel Tichý.

A jak na tom tedy jsou úředníci v Hranicích?

„Nic jako vánoční bonusy a prémie na úřadě nemáme. Pokud jde o večírek, tak na takové akci se zaměstnanci sešli, ale vše si hradili sami,“ podotýká mluvčí radnice Petr Bakovský.