S nápadem přišla a pro děti připravila Hana Kliková zhruba stovku oříšků – na slupku přilepila pletenou čepici, děti pak domalovaly obličej a vyrobily nezvyklému skřítkovi nohy a ruce. Takzvané veselé buráčky vymyslela zhruba před osmi lety. „Tenkrát jsme vymýšleli, co dalšího vyrobit na Vánoce a jak jednoduše ozdobit stromek, aby to moc nestálo. Pletené čepice jsem viděla na vajíčkách, tak mě napadlo, proč to neudělat i na burácích," vysvětlila.

Tvůrčí dílna se konala v rámci vánoční výstavy Až zavoní jehličí, kterou si za první týden nenechalo ujít na čtyři stovky návštěvníků.

K vidění jdou adventní věnce, háčkované vánoční dekorace, perličkami obšité baňky, ozdoby pletené z papíru a další originální zdobení vánočních stromků. To vše je dílo amatérských výtvarníků a tvořivých lidí z Lipníku nad Bečvou a okolí.

„Mezi tradiční vystavovatele patří třeba Klub Pohoda při Penzionu Lipník. Jsou to seniorky, které pravidelně vytváří a účastní se našich výstav. Pokaždé se snaží ukázat něco tak, aby to lahodilo oku nejenom dospělého návštěvníka, ale hlavně aby to bavilo děti. Letos představily Vánoce u vodníků, a to technikou papírového pletení, kterému se věnují nejvíce," zmínila Simona Ryšavá, která má v knihovně na starosti výstavní činnost.

Vánoční dekorace jsou vybrány tak, aby oslovily různé generace. Zdobení přírodními materiály kontrastuje s bílými papírovými předměty a třpytivými doplňky nebo baňkami z kouřového skla.

„Letos má výstava ohromný ohlas, spousta lidí říká, že je nejlepší za posledních pět let, což mě velmi těší," dodala Simona Ryšavá s tím, že výstava v Domečku končí v sobotu 19. prosince.