„Pro nejmenší z mažoretek to bylo vůbec první veřejné vystoupení,“ komentovala organizátorka Blanka Prudilová. Také taneční skupina Great Junior si připravila sestavu, při které dvanáct děvčat vystřídalo na pódiu hned několik kostýmů – od romantických víl přes jeptišky až po noční pyžama a barevné oblečky vánočních skřítků. „Bylo docela těžké to nacvičit, trénovaly jsme celý rok,“ řekla vedoucí skupiny Gabriela Vybíralová. Zazněly také dvě vánoční písně Jany Labašové – Vánoční shon a Vánoční hvězda. „To je autorka muzikálu Růženka, který měl u nás letos premiéru,“ vysvětlila Prudilová, která písně zpívala spolu s Michaelou Matušovou a Davidem Moštěkem.

Teprve po sedmnácté hodině se náměstí ponořilo do tmy. Víla Tilinka, kterou si lidé zvolili jako maskota města při odhalení plastiky na náměstí před několika lety, odříkala vánoční báseň a svou kouzelnou hůlkou rozsvítila strom. „Ten letošní jsme přivezli z Oseku,“ poznamenal starosta Miloslav Přikryl. Novinkou letošní vánoční výzdoby v centru Lipníka jsou osvícené lipky v okolí kašny v jižní části náměstí.

Pódium, na kterém se včera vystřídali děti i zástupci města, zůstane na místě až do Vánoc. Budou na něm koncerty a různá vystoupení. „Každý den mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou bude na náměstí hrát hudba a bude otevřený stánek s punčem. Doufám, že to všem zpříjemní předvánoční čas,“ doplnila Prudilová.