„Udělali jsme vyhodnocení vánočního programu a z něj budeme vycházet při vytváření letošního vánočního programu. Největší návštěvnost byla pochopitelně ten první den, ale byli jsme spokojeni i s návštěvností v ostatních dnech," řekla ředitelka Městských kulturních zařízení Hranice Naďa Jandová.

Na náměstí se v prosinci minulého roku objevilo na patnáct dřevěných stánků, postavených Městskými kulturními zařízeními, ale i řada přístřešků, patřících samotným prodejcům.

Lidé se tak v chladných zimních dnech mohli zahřát horkým punčem, čajem či čokoládou, zakousnout něco dobrého k snědku, nebo zakoupit nějaké vánoční doplňky. Oproti minulým letům šlo o velký posun.

Podle slov ředitelky Jandové se určitě v příštích letech opět objeví betlém i zvonička přání, která měla tyto Vánoce velký úspěch.

„Neustále se náměstím rozléhal ten její charakteristický zvuk, člověk měl vždy pocit, že jede tramvaj," usmála se.

Atmosféru vánočních svátků mohli však obyvatelé pocítit nejen přímo v centru dění na náměstí.

„Plánujeme opět výstavu vánočních stromků v podloubí. Musím říct, že jsme byli velice příjemně překvapeni, že, až na čtyři stromky, nebyla tato výstava narušena nějakými vandaly," uvedla.

Další nápady na vylepšení

„Myslím, že se to tyhle vánoce povedlo, zahájení bylo fajn a stánků bylo dost. Líbilo se mi, že byl program celkem obsáhlý, a tak se na náměstí pořád něco dělo. Líbilo se mi tam tak, že jsem se někdy stavil na punč i třikrát denně, jen abych mohl nasát tu atmosféru," zhodnotil Vánoce v Hranicích devatenáctiletý Tomáš M. z Hranic.

„Bohatší a zajímavější program byl možný i díky tomu, že město poskytlo více peněz na doprovodné akce. Navíc pan starosta připojil i zajímavé nápady na vylepšení programu. Ale už teď přemýšlíme, co do příště vylepšíme, nebo co přidáme, abychom obyvatelům Hranic vánoční svátky ještě více zpříjemnili," nastínila Naďa Jandová.

„Byli bychom rádi, kdyby se z toho stala tradice," zakončila.

David Král