MKZ žádalo město o více peněz na Hranický zpravodaj, vánoční trhy i oslavy 850 let města. Všem žádostem zastupitelé vyhověli.

Kvůli zdražení roznášky ze strany České pošty a rozšíření zpravodaje o čtyři stránky požadovala MKZ od města na výrobu tiskoviny o 150 tisíc korun více. Doposud činily roční náklady 550 tisíc korun.

„Počet stran se zvýšil na základě požadavku vedení města. Město stránky využívá tematicky. Jedná se například o přílohy na téma sportu, památek, programu rozvoje a tak dále,“ vysvětlila ředitelka MKZ Hranice Naďa Jandová.

Vedle Hranického zpravodaje uvolnilo město další finance také na dvě největší kulturní akce, které letos MKZ pořádají. Na červnové oslavy 850 let Hranic scházelo MKZ 250 tisíc korun, které musela organizace použít na dofinancování rekonstrukce městské knihovny. I tuto částku zastupitelé schválili, oslavy budou celkem stát 500 tisíc korun.

Více peněz si nakonec vyžádá také pořádání tradičních vánočních trhů. Oproti předchozím rokům se totiž trhy o týden prodlouží. V rozpočtu na rok 2019 bylo doposud na vánoční jarmark vyčleněno bezmála 400 tisíc korun.

„Vzhledem k tomu, že ze strany obyvatel a návštěvníků trhů, kteří si tuto akci oblíbili, vzešel požadavek, aby trhy trvaly ještě týden před Štědrým dnem a byly obohaceny o více známých kapel, žádá organizace o navýšení rozpočtu na tuto akci, která proběhne od 3. do 21. prosince,“ uvedla Naďa Jandová.

Na trhy tak zastupitelstvo uvolnilo o 200 tisíc korun více. Celkem tedy zastupitelé na dubnovém jednání přiklepli MKZ Hranice 600 tisíc korun navíc.