Restaurace jsou nyní zaplněny početnými kolektivy firem, které tam slaví konec roku. Pokud jste si tedy nesjednali rezervaci hodně dopředu, na pivo s přáteli si můžete nechat zajít chuť.

„Včera jsem si chtěla sednout s kamarádkou do naší oblíbené hospůdky, ale byl tam nějaký firemní večírek. Obešly jsme pak asi další tři restaurace ve městě, než jsme objevily dvě volná místa,“ svěřila se jedna z obyvatelek Přerova Lucie Kašpárková.

„Máme úplně plno,“ tak zněla včera odpověď ve všech oslovených restauracích na Přerovsku. „U nás je teď problém s volnými místy. Máme spoustu rezervací, které jsou domluvené hodně dopředu,“ potvrdila například Dana Brlicová z restaurace Kormorán v Přerově.

Podobné je to i v dalších podnicích. „Občas se sice nějaké to místečko uvolní, ale v posledních dnech nemáme o hosty nouzi. Největší nápor bývá kolem oběda a pak okolo šesté hodiny večer. Chodí k nám party přátel, rodiny, ale i celé firmy,“ doplnila Iva Adamcová z restaurace U Labutě v Přerově.

Stejná situace je také v Hranicích. „Teď už si stěží někdo objedná rezervaci. Kolem oběda k nám chodí lidé na meníčka a odpoledne pak přicházejí na řadu firemní setkání u příležitosti konce roku,“ upřesnila Hana Frydrychová z restaurace Monika v Hranicích.

„Máme nabito. Tato situace už trvá asi dva týdny. Často jde o firemní večírky. Tak například minulý týden tu slavilo konec roku asi padesát zaměstnanců jedné soukromé firmy,“ prozradila Hana Remešová z restaurace Sports Kotelna v Hranicích.

I o posezení v restauraci na Štědrý den si mohou lidé nechat jen zdát. Většina z nich má zavřeno. „I my chceme tento den strávit s rodinou,“ vysvětlila Romana Doleželová z restauraceUSlunce v Přerově.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika