Vánočně a mikulášsky laděná výstava se veřejnosti otevřela v pátek a v sobotu v místní školce. V každém rohu, na schodišti i v mezipatře mohli návštěvníci procházet kolem vánočních dekorací všech druhů a barev, kolem keramiky v podobě čertů, aromatických lamp, svícnů až po malé ozdoby na stromeček. Nechyběly ani tradiční perníky a nápadité adventní věnce.

„Snažili jsme se každý kout výstavy ladit do jiné tematiky, aby byla výstava co nejzáživnější,“ prozradila Soňa Valentová, hlavní organizátorka akce a ředitelka Mateřské školy Bochoř.

Výstava se na stejném místě koná jednou za dva roky a stala se tak kulturní tradicí nejen pro místní návštěvníky. „V předvánočním období s dětmi začínáme vyrábět vánoční dekorace, které jsou každý rok jiné. Dětem přitom pouštíme koledy a společně si vyprávíme o vánočních zvycích a tradicích. I výrobky dětí jsou součástí výstavy,“ informovala Valentová.

Do práce byli zapojeni také rodiče dětí, kteří doma podle fantazie vyráběli a zdobili zvonky z kartónového papíru. Ty po oba dva dny výstavy rámovaly schodiště školky. V pátek se na výstavu přišli inspirovat žáci ze Základních škol ve Vlkoši a v Bochoři.

Za víkend se přišly vánočně naladit čtyři stovky návštěvníků. „Výrobky dětí byly kouzelné a milé, výstava se jim opravdu povedla. Také jsem se do podobné činnosti zapojovala, když ještě dcera školku navštěvovala,“ řekla Jaroslava Šímová.