Podzimní zboží vystřídaly umělé vánoční stromky různých velikostí. Podle slov prodejců vánoční horečka zatím naplno nevypukla, ale zákazníci si sem tam už nějaký dárek z obchodů odnášejí.

Přitom nejvíce se zajímají o hračky, mezi nimž je i letos řada novinek. „Lidé k nám chodí a vánoční dárky už nakupují. Velká poptávka je po hračkách i elektronice,“ sdělila prodavačka jednoho z přerovských marketů Jana Cínová.

„Mezi letošní hity patří například autíčko Meyueen.“ Jaroslava Karasová, vedoucí prodejny s hračkami

Zájem o vánoční dárky ovšem zaznamenali i prodejci menších obchůdků v centru Přerova. „Jistě, zákazníci už pro své nejmenší nakupují. Mezi letošní hity patří například autíčko Meyueen. Zájem je ale i o kočárky pro panenky, větší stavebnice či plyšová zvířátka,“ řekla Jaroslava Karasová, vedoucí prodejny s hračkami v přerovské Kratochvílově ulici.

Podle oslovených prodejců i letos jdou na odbyt takzvané interaktivní hračky. „Řada zákazníků si v našem marketu už zakoupila panenky, které reagují na různé podněty. Máme jich celou řadu,“ upřesnila prodavačka marketu v Přerově Jarmila Vychodilová.

Ke zboží, které se v posledních letech mezi vánočními dárky často objevuje, patří oděvy, bytové doplňky, elektronika, ale i kosmetika. „V prodeji máme vánoční kosmetické kazety a právě po těch je v těchto dnech poptávka,“ prozradila prodavačka drogerie Eva Poledňáková.

Přestože zákazníci už jeví zájem o zboží na Vánoce, největší nápor prodejci očekávají až za měsíc. „Nejvíc nakupujících začne chodit někdy v listopadu a v prosinci. To už vím ze zkušeností,“ míní prodavačka obchodu s elektro zbožím Lenka Vajglová.

Do obchodů se však už dnes vypravují ti, kteří rádi nakupují s předstihem a bez tlačenic. „Vím, že řada lidí kritizuje, že se tak brzy nabízí vánoční zboží, ale mě to nevadí. Kupuji dárky hned poté, co skončí letní prázdniny. Dělám to tak už řadu let a můžu to jen doporučit,“ svěřila se včera v přerovských ulicích jedna z nakupujících Iva Zbořilová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika