Výstava tradičních i netradičních vánočních ozdob zpestřená ukázkami rukodělné činnosti začala v pondělí 1. prosince a potrvá zde až do pátečního dopoledne. Pořadatelé předpokládají, že si tuto celotýdenní akci opět nenechá ujít více než tisícovka návštěvníků.

„Na vánoční salon by mělo zavítat, stejně jako loni, zhruba devět set dětí z přerovských mateřských a základních škol, ale i z širokého okolí. Denně tuto akci navštíví nejméně dvě stě dětí se svými učiteli či vychovateli, odpoledne pak většinou chodí ostatní veřejnost,“ řekla pracovnice SVČ Atlas a Bios Daniela Hrdličková.

Na výstavě mohou návštěvníci obdivovat nejrůznější vánoční dekorace z různých materiálů. Nechybí zde například adventních věnce, betlémy, ozdoby na vánoční stromek z keramiky, šustí, slámy či paličkované krajky. Na letošní výstavu se svými výrobky přispělo asi dvacet spolupracovníků střediska volného času. Největší obdiv u dětí sklízejí zdobené perníkové chaloupky.

„Líbí se mi tu úplně všechno. Spoustu věcí znám z domu. S maminkou a bráchou jsme nedávno vyrobili adventní věnec a s tatínkem půjdeme už brzo kupovat vánoční stromek,“ svěřila se sedmiletá Eliška Červená, která vánoční salon navštívila včera společně se svou babičkou.

Návštěvníci si tu ale mohou vánoční ozdoby nejen prohlédnout, ale také sami vyrobit. Zapojit se mohou do zdobení perníků či výroby papírových vánočních přání a ozdob.

„Kromě toho každé dopoledne a odpoledne tu nabízíme ke zhlédnutí nějakou rukodělnou činnost. Dnes to byla například výroba vánočního stromu v květináči a ukázka paličkování. Během týdne tu pak budeme vyrábět i třeba betlémy ze slaného těsta či ozdoby z korálků,“ upřesnila Hrdličková.

Některé výrobky si lze také zakoupit a opatřit si tak originální vánoční dárek pro své blízké. K dostání jsou třeba perníky, keramické výrobky a další rukodělné předměty.

Ten, kdo si vánoční výstavu nestihne ve středisku Atlas do pátku prohlédnout, má ještě příležitost předposlední prosincový týden v Městském domě. „Obdobná vánoční výstava se tam uskuteční ve dnech 18. až 21. prosince,“ upřesnila Hrdličková.