„Letos pořádáme už třetí ročník Dne životního prostředí zde u nás v Hranicích. Jsem moc ráda, že kromě úřadu se na propagaci a výstavě podílejí i střední školy ve městě,“ uvedla vedoucí Odboru životního prostředí Ivana Zaoralová.

Letošní ročník má jako téma „Rok lesa“. Proto se na výstavě výraznou měrou prezentuje zejména Střední lesnická škola v Hranicích.

„Byli jsme osloveni ze strany městského úřadu, abychom se výstavy zúčastnili v rámci Roku lesa. Snažili jsme se přiblížit les a hospodaření v něm široké veřejnosti. Současně chceme přiblížit i ochranu lesa,“ poznamenal ředitel lesnické školy Miroslav Kutý.

K vidění jsou zejména exponáty z lesa ze školního polesí ve Valšovicích. Návštěvníci uvidí například sbírky šišek, pupenů nebo dřevokazných hub. Na dalším stojanu se zase představují živočichové a rostliny, které žijí v lesích.

„Je zde také znázorněno co a jak se v lese dělá a jak běží v lese čas například od zasazení sazeničky až po zpracování stromu na nějaký dřevařský výrobek,“ doplnil ředitel Miroslav Kutý.

Kromě Střední lesnické školy se na výstavě prezentují ještě studenti Soukromé střední odborné školy v Hranicích a Střední odborné školy.

Své práce zde ukazují zejména formou fotografií, které pořídili buď při procházkách po lese, nebo při nejrůznějších školních akcích. Jejich fotografie jsou i součástí soutěže „Rok 2011 – Rok lesa".

„Celkového vítěze vybere odborná porota a výsledky budou oznámeny příští týden při ukončení výstavy,“ prohlásila Ivana Zaoralová z Odboru životního prostředí.

Každému, kdo má zájem vidět lesní exponáty a fotografie na vlastní oči, bude výstava k dispozici až do příštího pátku do půl jedenácté.