Soutěžní družstva měla za úkol uvařit kotlíkový guláš vlastního výběru, který byl následně podroben důkladnému ochutnávání odbornou pětičlennou porotou složenou ze starostů okolních obcí. Týmy měly za úkol uvařit za čtyři hodiny kotlíkový guláš, přičemž se hodnotila výsledná barva, chuť a celkový vzhled. Ochutnávek se zúčastnili i návštěvníci akce, kteří měli za úkol zvolit svůj nejoblíbenější guláš. Vítězem v této kategorii se nakonec stal tým Hasil.

V hlavní soutěži se na prvním místě umístilo družstvo žen Hradčany, druhou příčku obsadil domácí Perina tým a třetí místo vybojoval mužský tým hostů z Hradčan.

„Hodnocení soutěžních gulášů nebylo vůbec jednoduché, protože opravdu všechny byly vynikající, ale vyhrát mohli jenom tři," vysvětlila starostka Skaličky Petra Kočnarová, která byla také členkou poroty.

„Přijelo k nám soutěžit celkem dvacet týmů z různých koutů regionu, aby předvedli své kulinářské umění a pochlubili se různými druhy gulášů, Vařily se mexické, zajícové, vepřové, formanské, hovězí nebo také třeba medové a kančí. Také k nám přijeli slovenští hosté z obce Nemce a Baláže u Banské Bystrice, od kterých jsme nápad ve vaření a soutěžení tak trochu převzali," doplnila starostka.

„Vaříme pravý slovenský horalský guláš, všichni nám jej zatím chválí, tak snad se povedl. Chtěli bychom se sem vrátit i příští rok, je tu skvělá atmosféra a užili jsme si při vaření hodně legrace," řekla jedna ze členek slovenského týmu z obce Baláže.

Akci po celou dobu doprovázel i program pro děti a jejich doprovod, návštěvníci si kromě ochutnávek mohli dopřát i jízdu na rodeo býkovi, pro děti pak organizátoři připravili skákací hrad a malování na obličej. Obec Skalička by chtěla navázat na první ročník a podobnou akci uspořádat i příští rok. Organizátoři zároveň děkují všem sponzorům a Olomouckému kraji, bez jejichž pomoci by se akce nemohla uskutečnit. (lub)

AUTORKA: LUCIE BRADOVÁ

Recept na tradiční maďarský guláš od Jiřího Fiedora

Nejprve na sádle orestujte cibuli pomalu dohněda. Dále přidejte nadrcený česnek a opět chvíli restujte. Přidejte rajčatový protlak. Ve smažení pokračujte a doplňte směs o kvalitní mletou sladkou papriku a trochu pálivé papriky. Můžou to být i chilli papričky. Přidejte na kostky nakrájené hovězí maso, nejlépe kližku a restujte, dokud se neuvolní šťáva z masa. Všechno to osolte, přidejte trochu kmínu a přes noc namočené fazole.

Celou směs duste do doby, než se voda odpaří a pak podlévejte malým množstvím hovězího vývaru a sladkým maďarským vínem. Až je maso skoro měkké (asi dvě hodiny dušení) přidejte na kostky nakrájené brambory a na proužky nakrájenou zelenou a červenou papriku. Úplně nakonec těsně před ukončením vaření přidejte ještě jednou nadrcený česnek, majoránku a je hotovo.