Dvěma stovkám přítomným se představily svým vystoupením děti ze základní školy Skalička. Vystoupení dětí bylo tím nejhezčím zahájením sobotního kácení máje. A i proto bylo odměněno bouřlivým potleskem.

Muzika Martina Lásky zahrála několik písniček k tanci a poslechu. Dále byl předán mikrofon Skalickým sokolům, kteří představili obecenstvu svou scénkou Krakonoše. Následně se také ujali kácení máje, který v ranních hodinách postavili.

Vyrazte do Dolních Kounic na jižní Moravě
Tip na výlet: Mystický klášter Rosa Coeli, kde jeptišky vedly neřestný život

O májku byl v letošním roce velký zájem a jsem rád, že se nikomu nic nepřihodilo. Májku na zemi obraly od mašlí děti a zábava s tancem pokračovala. Veškeré občerstvení připravili a zajistili hasiči. Steaky, vepřové koleno, hranolky doplněné čepovaným pivem šly na odbyt.

V deset hodin byli muzikanti přerušeni a na parketu je pro diváky připravilo vystoupení. Tanec žen a mužů oslnil všechny přítomné. Potlesk a výkřiky štěstí nebraly konce a účinkující museli vystoupení opakovat. Vystoupení se všem moc líbilo a nevadilo, že na chvíli začalo pršet.

Jen kousek od Šternberka se nachází fascinující arboretum Makču Pikču.
Tip na výlet: Arboretum Makču Pikču je přírodní krása na bývalé skládce

Muzikanti s nástroji přešli do klubovny, kde se společně se všemi zpívalo, než se déšť utišil. Po chvíli byli muzikanti opět na podiu a parket plný tanečníků. I přes nevlídné počasí se máj ve Skaličce pokácel a tančilo se do rána.

Autor
Pavlík František