Od středy 16. až do pátku 18. září tak do prostor Staré radnice zavítaly desítky žáků v čele s učiteli Tomášem Janíkem a Evou Vojtěškovou.

„Pro veřejnost máme malování pomocí různých odstínů káv připraveno na neděli 20. září od 14 hodin za symbolickou cenu dvacet korun. Lidé také zkusí výrobu svíček z kávových zrn," popsala kurátorka výstavy Radka Kubíková.

Jak vypadá kávová práce téměř profesionála si žáci prohlédli na stěnách výstavní síně, kde visí obrazy nadějného malíře Martina Klvaňy.

„Vytipovala jsem si ho, protože jsem věděla, že pěkně maluje. Nejdřív se seznámil s technikou a poté přímo pro tuto výstavu namaloval přes prázdniny několik obrazů bývalých hranických kaváren," pověděla dále.

Výtvarníci se inspirovali nejen kávovou výstavou, ale i výstavou o hranickém mostu, která zabírá druhou polovinu Staré radnice.

„Většinou malovali mlýnky, kávová zrna, šálky kávy nebo hranický most. Princip malby je stejný jako vodovými barvami. Nachystala jsem pro naše malíře různé odstíny kávy. Nejlepší odstíny se dělají pomocí instantní kávy a pro zajímavější zrnkový efekt jsem připravila i meltu," uzavřela Radka Kubíková.