Součástí výstavy, již o víkendu uspořádal v kulturním domě místní spolek Rozmarýn, byla totiž i soutěž o nejhezčího velikonočního beránka. Hospodyňky je nazdobily různými druhy polev, a tak bylo na co se dívat.

„Oslovili jsme naše občany, aby beránky na výstavu upekli. V soutěži se jich nakonec sešla více než desítka," přiblížila Hana Ševčíková z pořádajícího spolku Rozmarýn. Velikonoční výstava je ve Všechovicích už tradiční akci, která má navodit atmosféru blížících se svátků jara.

A radost udělala nejen ženám, které na poslední chvíli hledaly inspiraci pro výzdobu svých domovů, ale také dětem. Hned u vchodu na ně totiž čekala živá zvířata – králičí rodinka i s mláďaty, slepička a kohoutek.

Děti si mohly na výstavě vyzkoušet různé techniky zdobení, nebo si nakreslit obrázek.

„Mezi výrobky nechybějí ani ručně zdobené perníčky, kraslice, ale také sváteční vazby, košíky, a kdo má zájem, může si zakoupit i zdravou výživu," řekla.

Zájem návštěvníků byl hned první den nečekaně velký.

„Až se sem nahrnou rodiče s dětmi z mateřské školy, které tu mají vystoupení, bude jich tu ještě více. Atmosféra při těchto akcích bývá vždycky skvělá," uzavřela.