Na všechny čekaly ve třídách tradiční i méně známé materiály, jako je barevný papír, proutí, keramické misky, slané těsto či vyfouklá vejce.

„Za symbolickou cenu si každý mohl pořídit potřebné pomůcky a vyrobit si podle vlastní fantazie svou vlastní velikonoční dekoraci,“ řekla koordinátorka projektu a učitelka ZŠ Hustopeče Eva Světnická.

Milou předvelikonoční tradici udržuje hustopečská škola již řadu let.

„Kdysi jsme pořádali jen skromnou výstavu, ale lidé měli zájem také o to, něco si vyrobit. Proto jsme později začali pořádat i dílničky,“ vysvětlila Světnická.

Zájem o ně je rok od roku vyšší. Mimo jiné i proto, že začalo být součástí projektového dne i doprovodné kulturní vystoupení. Tuto neděli se o ně postarali mažoretky a žáci Základní umělecké školy v Hranicích.

„Máme tady na škole novou pracovní sílu z Ukrajiny, která dnes navařila pro nás netradiční jídla a seznámila zájemce se specifickou výzdobou vajíček,“ dodala ještě Světnická.

Nezvyklým způsobem si účastníci nedělní akce mohli uplést i košík. Namísto proutí použili novinový papír, upravený do ruliček a zatavený lepidlem.