Na pódiu pod širým nebem se budou až do neděle střídat účinkující a chybět nebude ani velikonoční jarmark, který potrvá až do Velikonočního pondělí.

Se stavbou dřevených stánků se začalo už v pondělí 17. března. „S instalací stánků jsme začali, abychom stihli ve středu zahájit velikonoční jarmark. Na náměstí bude rozmístěno celkem dvanáct stánků, ve kterých budou prodejci nabízet výrobky, které se vztahují k Velikonocům. Půjde například o tatary, kraslice a různé velikonoční dekorace,“ řekl Rudolf Neuls ze Služeb města Přerova, které velikonoční program každoročně organizují.

„Máme trochu obavy z počasí, protože letos jsou velikonoční svátky v časnějším termínu. Ani předpovědi meteorologů nám moc nepřejí, ale snad se počasí trochu umoudří,“ doufá Neuls.

Zatímco velikonoční jarmark vypukne už ve středu 19. března, kulturní program bude k vidění až o den později. Ve čtvrtek a v pátek začne vystoupení v 15 hodin, o víkendu navíc přibude ještě vystoupení v 10.30 hodin.

„Na pódiu se budou až do neděle střídat hlavně místní folklórní soubory. Pouze v neděli přivítáme hosta ze vzdálenějšího místa. Tím bude dechová kapela Boršičanka s kapelníkem Antonínem Koníčkem,“ doplnil Neuls.

Zájemci si mohou ale také prohlédnout velikonoční výstavu, která se koná od čtvrtku až do Velikonočního pondělí v Městském domě. Výstava s ukázkami lidové tvořivosti bude přístupná od 10 do 17 hodin.

Program Velikonočního jarmarku v Přerově

  • od středy 19. března do neděle 23. března – Velikonoční jarmark
  • čtvrtek 20. března v 15 hodin – Dechový orchestr Haná, Mažoretky ZUŠ B. Kozánka, Vystoupení souborů SVČ Atlas
  • pátek 21. března v 15 hodin – Dětský folklorní soubor Prosének, Vystoupení dětí a žáků MŠa ZŠ Mateřídouška Předmostí, F – Dur Band Zlín
  • sobota 22. března v 10.30 a v 15 hodin - Záhorská kapela, Folklorní soubor Hanák, Vystoupení souborů Agentury HIT
  • neděle 23. března v 10.30 a v 15 hodin – Dechová hudba Moravská Veselka, Boršičanka Antonína Koníčka