Slavnostní zahájení Výstavy velikonočních tradic se uskuteční v pátek 4. března od pěti hodin. Vernisáž svým vystoupením zpříjemní Dětský pěvecký sbor Sluníčko z Potštátu.

Galerie M+M každoročně pořádá vedle vánoční výstavy také výstavu velikonoční. Snaží se tak udržet tradiční vnímání těchto svátků. Jedná se již o jednadvacátou velikonoční výstavu v této galerii.

„Já myslím, že je co koukat. Budeme tu mít velikonoční jarmark, zámeckou komnatu i dvorek, a bude zde obsaženo prakticky všechno, co dělá Velikonoce Velikonocemi. Spousty kraslic, perníčků, keramiky, háčkovaných věci, paličkovaných věci, dřevořezby, zkrátka na co si jen vzpomenete," uvedla majitelka galerie Anna Musilová.

„Máme tu obsaženy prakticky všechny materiály, které lze využít k výtvarné práci. Najdete u nás předměty nejen z Hranic, ale i Přerovska, jižní Moravy či Frýdku Místku. Dokonce tu máme čtyři kraslice z Číny," vyjmenovala Anna Musilová.

Hned následující den po slavnostní vernisáži, v sobotu 5. Března od osmnácti hodin, se v galerii v rámci doprovodného programu představí se svým koncertním programem Antonín a Josef Kratochvílovi. Návštěvníci se mohou těšit na znamenitou hru na klavír a housle.

Velikonoce jsou největším křesťanským svátkem, oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Tradice velikonočních oslav však sahá ještě hlouběji do historie a váže se k pohanským tradicím vítání jara. Velikonoční pondělí připadá na 28. března. Vítanou novinkou pro všechny pracující je jistě fakt, že státní svátek od letoška kromě pondělí připadá také na Velký pátek.

Výstava bude návštěvníkům přístupna denně od třinácti do sedmnácti hodin až do 27. března.

David Král