Firma Ekoltes, která má vnitřní i venkovní koupaliště ve městě na starost, musela bazén s atrakcemi vypustit kvůli tlakové vodě, která pronikala pod fólii na dně.

„Jinak by hrozilo, že se fólie poruší, roztrhne nebo odlepí,“ zdůvodnil nutnost opatření Deníku již dříve ředitel Ekoltesu Milan Vinkler. Ten je však nyní stejně jako vedoucí Plovárny Iva Macurová na dovolené, a tak se další vyjádření týkající se provozu v souvislosti s novými zjištěními odborné firmy získat nepodařilo.

Navzdory prvotnímu plánu venkovní bazén v pondělí 12. července opět neotevře.

„Závada je komplikovanější a nyní nelze říci, kdy se podaří koupaliště otevřít,“ píší internetové stránky firmy.

Návštěvníci přesto mají možnost ve venkovním areálu strávit svůj volný čas.

U pokladny si mohou zakoupit celodenní vstupné za pětapadesát korun, přičemž mohou neomezeně pobývat ve vnitřní bazénové hale s tobogánem. V případě, že ven jít nechtějí, zaplatí stejnou částku, ale vstupenka jim bude platit jen na hodinu.

„Je to takhle lepší. Venkovní bazén stejně nic zvláštního nenabízí. Problém ale je, že teď bude vevnitř trochu těsno,“ nechal se slyšet jeden z návštěvníků.

Ještě v březnu nechtělo vedení Ekoltesu a propojení venkovního koupaliště s vnitřní bazénovou halou ani slyšet. „Do budoucna to možné je, ale letos určitě ne. Lidé se budou muset u pokladny rozhodnout, zda chtějí dovnitř nebo ven,“ řekl tehdy Vinkler. Okolnosti však vše změnily. Zákazníci se sice musí před vstupem rozhodnout, když si ale zakoupí vstupenku ven, mohou i dovnitř.

Nové koupaliště naplno fungovalo pouze vloni. I předtím se při jeho rekonstrukci a kompletní přestavbě objevily problémy.

Při budování vnitřní haly byla narušena statika původního padesátimetrového bazénu a Hraničané se museli několik let obejít bez koupaliště pod širým nebem. Jaké to je, si patrně vyzkouší i letos.