I přes táhnoucí se problém, který v Hranicích čas od času vyvstává na povrch, ale konkrétní verdikty stále chybí. Kompetentní orgány přitom tvrdí, že jde o velice složitou záležitost.

„Celou věc řešíme v souladu s platnými zákony. Obdrželi jsme stanovisko provozovatele, který střelbu brání. Celá záležitost je ale složitá a řeší se už hodně dlouhou dobu. Zatím čekáme na potřebná rozhodnutí úřadů, ale v současné době nedokážu říci, jak dlouho to ještě bude trvat. Až zjistíme veškeré náležitosti, zaujmeme příslušné stanovisko," řekla Přerovskému a hranickému deníku vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální v Přerově Jarmila Lindnerová.

Řešení existuje

Stavební úřad v Hranicích prostřednictvím vedoucího Ladislava Patočky tvrdí, že určité řešení v problematice existuje.

„Snažíme se to podle stavebního zákona řešit neustále, ale bez aktivní pomoci policie to bude velice složité. Budeme muset vlastníka přimět k tomu, aby se na střelnici používaly pouze malorážkové zbraně. Tak to uvádí i Český inspektorát lázní a zřídel. Zbraně a střelivo ale přímo my kontrolovat nemůžeme," informoval Ladislav Patočka.

Na střelbu Pod Hůrkou stále existují dva protikladné názory. Provozovatel už dříve sdělil, že střelba v tomto zařízení žádnou normu ani platné zákony neporušuje.

„Dokládá to i rozhodnutí z odboru strategického rozvoje Krajského úřadu Olomouckého kraje, které mi dává za pravdu," tvrdí provozovatel a správce Miroslav Perutka.

Stěžovatelé na druhé straně podotýkají, že střelba Pod Hůrkou je kvůli využití velkorážních zbraní velmi rušivá. „Chtěli jsme, aby se na střelnici střílelo jen z malorážek. Jenže my naopak slyšíme například střelbu z brokovnice," sdělil už dříve redakci stěžovatel Jiří Kopecký. 

SOUVISEJÍCÍ: Porušuje střelba Pod Hůrkou zákon? Důkazy schází