„Jsme moc hrdí a rádi. Děkujeme všem, kteří nás podporovali a drželi palce!!!,“ vzkázala pedagožka drahotušské školy Lenka Kopřivová, která tým Veselý kovboj ve složení Eliška, Bára a Saša vedla. Podařilo se jim tak obhájit loňské vítězství ve své kategorii.

Ve čtyřech kategoriích se v sobotu 9. června v pražské Plechárně na Černém Mostě utkalo 18 týmů z jedenácti krajů republiky. Týmy připravovaly před zraky poroty pohoštění na party, a to pokrm studené kuchyně s důrazem na kreativitu, složení, vyváženost pokrmu a důležitým měřítkem byl rovněž celkový dojem.

„A protože se jednalo o finále celoročních aktivit Zdravé 5, na finalisty čekaly i další drobné vědomostní disciplíny, které měly velký vliv na konečný výsledek,“ popsala tisková mluvčí soutěže Bára Vanko.

Trio dívek z drahotušské školy pod vedením Lenky Kopřivové zaujalo v obrovské konkurenci porotu nejen kreativním receptem, ale i dokonalými kostýmy. Vítězky za odměnu čeká zážitkový pobyt v Ekocentru Orlov u Příbrami.

„Byli jsme nadšeni nejen recepty, ale i celkovým pojetím prezentace týmů. Viděli jsme úžasná aranžmá pokrmů a dokonale připravené kostýmy. Mile nás překvapila i úroveň znalostí, které děti předvedly v rámci vědomostního kvízu. Je vidět, že program Zdravá 5 školáky po všech stránkách stále inspiruje, a to nás těší dvojnásob,“ vyzdvihla dokonalou přípravu a zaujetí všech soutěžících manažerka programu Zdravá 5 Eva Nepokojová.

A jakou dobrotou porotu dívky ohromily? Pravou indiánskou svačinkou. „Připravily jsme burgery z červených fazolí, ovesných vloček, vajíčka a koření. Špejlí jsme spojily burgery s houstičkami a ozdobily zeleninou jako postavičku kovboje,“ popsaly již dříve soutěžní pokrm Eliška, Alexandra a Barbora z drahotušské školy.