Sraz účastníků, kterých každým rokem přibývá, byl v Lipníku nad Bečvou, a letité vozy a jejich majitele čekala zhruba 65 kilometrů dlouhá trasa s cílem na Helfštýně, rozdělená do dvou etap.

Nejelo se však na čas, nýbrž pro potěšení, a tak první část projížďky končila kolem oběda, v příjemném areálu Příleského mlýna u Všechovic. Zde se mohli všichni přítomní pokochat 65 exempláři jedno či dvoustopých skvostů, pro tuto příležitost patřičně naleštěných.

A bylo rozhodně co obdivovat, což jen potvrzovalo všudypřítomné cvakání spouští fotoaparátů. V rozmanitém zastoupení nechyběly plátěné Velorexy ani přes pět metrů dlouhé americké silniční koráby zlaté éry automobilismu. České Tatrovky, Aerovky a Škodovky či britský Jaguar nebo proslulý vojenský Jeep.

Nejstarším veteránem byla Tatra 11 z roku 1924, obdivu neunikl ani o čtyři roky „mladší“ motocykl New Hudson, jehož vlastníkem je sám předseda Oldtimer Clubu Jiří Zemánek, který si pochvaloval krásné počasí a vysokou účast.

„Z původně privátní akce se zájem rozrostl až na dnešních 65 účastníků, což je skvělé. Nejedeme zde žádný závod, naopak se můžeme projížďkou pěkně pokochat, je to příjemné setkání lidí z celé Moravy se stejným koníčkem,“ uvedl Jiří Zemánek.

Jeho slova jen potvrdil hrdý majitel vozu Z4 – 1. série z roku 1933, který dorazil až z Miroslavi u Znojma. Fanoušky veteránů pak Jiří Zemánek pozval na první akci po zimní přestávce, kterou bude v dubnu Velká cena Přerova v jízdě zručnosti.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika